SUDAR AVIONA I HELIKOPTERA

AMERIČKA VOJSKA OTKRILA NOVE INFORMACIJE O POSADI "BLEKHOKA": Pentagon izneo detalje o sudaru helikoptera i aviona iznad Vašingtona! (FOTO/VIDEO)

Foto: AP Alex Brandon
Američka vojska otkrila nove informacije o posadi helikoptera koji se sudario sa avionom

Američka vojska je saopštila da je posada "Blekhoka" koja se helikopterom sudarila sa putničkim avionom iznad Vašingtona bila "prilično iskusna".

Pentagon je počeo da obaveštava najbliže rođake troje vojnika koji su bili na trenažnom letu kada su se sudarili sa avionom "Amerikan erlajnza" tokom njegovog sletanja na aerodrom Ronald Regan u Vašingtonu.

Na letu "Blekhoka" koji se posle sudara srušio u reku Potomak u Vašingtonu, bile su naočare za noćno osmatranje.

Više od 30 tela pronađeno je u ledenoj reci, a vlasti kažu da nema preživelih.

U prestonici je uspostavljena privremena mrtvačnica za smeštaj tela dok ronioci nastavljaju potragu za telima.

Helikopter "Blekhok" presekao je vazdušni prostor iz suprotnog smera pod okriljem mraka, pri čemu se činilo da dve letelice nisu bile svesne prisustva one druge koja je dolazila u susret.

Udarile su jedna u drugu na svega 120 metara iznad zemlje, što je dovelo do snažne eksplozije pre nego što letelice pale u ledenu reku Potomak.

Sekretar odbrane Pit Hegset rekao je da je let "Blekhoka" bio deo obavljanja godišnje misije obuke i testiranja stručnosti upravljanja letelicom.

Svake godine od pilota i posade se zahteva da vrše noćne prelete.

(Kurir.rs/Daily Mail/Preneo: V.M.)

Pilot JAT-a analizira avionsku nesreću u Japanu:

This browser does not support the video element.

03:53
"DO NEKOGA IZGLEDA NISU STIGLA UPUTSTVA, ZVANIČNI IZVEŠTAJI SU NEDEFINISANI!" Pilot JAT-a analizira avionsku nesreću u Japanu Izvor: kurir televizija